Un pescuit pe Sf.Gheorghe pe timp de inundatii

Daca nu gasiti creata rubrica pentru zona in care ati pescuit va rog sa postati aici.

Moderator: Stefan

Un pescuit pe Sf.Gheorghe pe timp de inundatii

Postby Stefan » Thu Jul 29, 2010 3:28 pm

De data aceasta mi-am incercat norocul in zona localitatii Bestepe, la somn si salau. Apa foarte crescuta si tulbure dupa cum era de asteptat. Am incercat la rama neagra si coropisnita incercand sa il ademenesc pe domnul somn dar fara succes din pacate, o singura moaca eliberata. La salau nici un tac, dar am fost pus in dificultate cand a trecut vecinul cu barca pe langa mine si mi-a aratat captura lui din acea dimineata, un salau la 5Kg prins la oblete, in prag.
Am incercat toata ziua apoi in speranta ca voi ademeni si eu un monstrulet cu coama dar nimic. Am incercat si la plastice dar fara rezultate pozitive.
De dragul distractiei am intrat intr-o balta creata de viitura si bine am facut caci am avut parte de un recital antrenant la rosioara, biban si caras.
Am oprit cam 2-3 Kg, pe cei mai rasariti, pentru un borsulet de peste care s-a ridicat la nivelul asteptarilor.
Voi posta si cateva poze din acea zi.

[align=center]Image

Image

Image

Image[/align]
Iubiti natura? Daca da, aveti grija de ea. Daca nu, lasati-o asa cum este, pentru a se bucura de ea cei ce o iubesc.
Stefan
Administrator
Administrator

Return to Alte zone din Delta Dunarii