Pescuit in zona Sf Gheorghe

Aventuri in zona aceasta superba, acolo unde o parte din Dunare poposeste in Marea Neagra.

Moderator: Stefan

Pescuit in zona Sf Gheorghe

Postby andrew » Tue Sep 22, 2009 3:05 pm

Salutare tuturor,
Vreau sa felicit in primul rand pe Dl Stefan pt initiativa de a promova Delta, de a permite oamenilor sa vada frumusetile naturii sin Delta Dunarii. Acest site este ofera informatii utile tuturor celor care doresc sa viziteze Delta.
Calatoria noastra cu una din barcile dl Stefan a inceput din loc. Mahmudia, acolo am parcat masinile in siguranta.
Am plecat din Mahmudia cu destinatia Sf. Gheorghe.
Drumul a fost extraordinar de placut, am vazut multe specii de pasari si toate bratele Dunarii . Inainte de Sf gheorghe am oprit barca si am inceput pescuitul, iar in 20 min am prins cativa pui de somn si avat destul de mare pe care l-am si pastrat pt gratarul de noapte:).
Dl Stefan ne-a dus la un loc stiut de el, perfect pt campat si am stabilit detaliile de intoarcere.
Ne-am instalat cortul si am inceput distractia.
Am avut 2 zile de pescuit constant, am mancat numai peste pe gratar si ne-am intors si cu peste acasa.
La plecare barca a sosit la ora stabilita si ne-am intors cu gandul de a reveni cat mai repede in Delta.
Preturile de transport sunt cele mai bune, iar seriozitatea nu se pune la indoiala.
Fir intins daca ajungeti in Delta.
andrew
Avansat
Avansat

Return to Sfantu Gheorghe